Inteligentny dom - automatyka

Kupiłeś dom mieszkanie i planujesz zmodernizować swoją instalację ? Zrób krok na przód – wejdź do świata inteligentnego sterowania instalacjami domowymi. Nowoczesna automatyka zapewni ci :komfort, poczucie bezpieczeństwa i wygodę codziennego życia.
Dzięki aplikacji  zainstalowanej w telefonie możesz sterować oświetleniem,ogrzewaniem,zobaczysz jakie urządzenia są załączone i ile mocy pobierają,nawet podczas nieobecności domowników.
Sprawdzisz czy wszystko jest wyłączone,czy w pośpiechu wychodząc o czymś nie zapomniałeś.Wystarczy dostęp do internetu,a wszystkiego się dowiesz i będziesz mógł od razu zareagować gdziekolwiek jesteś.

Inteligentna instalacja

Jakie możliwości daje nam nowoczesny system automatyki domowej:
  • Sterowanie oświetleniem - mocą i barwą
  • Regulacja zaciemnienia - rolety,karnisze.
  • Powiadomienia o włamaniu
  • Sterowanie ogrzewaniem podłogowym
  • Powiadomienie o zalaniu,dymie,pożarze
  • Regulacja temperatury grzejników
  • Sterowanie systemem audio

Sterowanie ogrzewaniem:

System automatyki w mieszkaniu pozwala nam kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu i obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Tworząc harmonogram ogrzewania system będzie starał się utrzymywać zadaną temperaturę w danym pomieszczeniu o danej godzinie podczas naszej nieobecności i bez naszej ingerencji, będzie sterował głowicą grzejnika sczytując dane z czujników: temperatury, otwarcia okna, położenia rolet, wykorzystując warunki pogodowe panujące na zewnątrz.

Sterowanie gniazdami 230v :

Gniazdo sterowane,to gniazdo które pozwoli ci załączyć i wyłączyć podłączone do niego urządzenie zdalnie z urządzenia mobilnego,jak i ręcznie z włącznika który został w tym celu zaprogramowany.

Możesz też za pomocą aplikacji kontrolować zużycie energii podłączonego do niego urządzenia.Już nigdy nie będziesz miał wątpliwości czy wyłączyłeś przed wyjściem z mieszkania jakiekolwiek urządzenie.

 

Sterowanie oświetleniem :

Płynne sterowanie mocą i barwą w zależności od pory i potrzeby.Oświetlenie o barwie powyżej 5500 kelwinów zwiększy koncentrację i aktywność podczas pracy i nauki.
 
Oświetlenie o barwie ciepłej 3000 kelwinów powiększy spokój i odprężenie, wprowadzi przytulny nastrój.System automatyki gdy wykryje ruch po określonej godzinie np: 23:00 w korytarzu lub łazience rozjaśni płynnie światło na 20% mocy nie wybudzając zaspanego domownika.

Sterowanie zacienieniem :

Montując sterowniki rolet możesz opuszczać i podnosić rolety jedną lub więcej z włącznika lub z urządzeń mobilnych. W aplikacji masz też podgląd w jakiej pozycji obecnie się znajdują. Po odpowiedniej konfiguracji i w odpowiedniej sytuacji system zrobi to za Ciebie.

W przypadku gdy alarm jest uzbrojony i system wie,że nie ma nikogo w mieszkaniu,automatyka może wpływać na temperaturę, dogrzewając energią słoneczną dane pomieszczenie podnosząc rolety i zapobiegać przegrzaniu pomieszczeń w słoneczny gorący dzień opuszczając rolety. Symulując przy tym obecność domownika i odstraszy niechcianych gości.

Ile to kosztuje? i czy jest mi to potrzebne ?

Koszt i realizację projektu można podzielić na etapy.

Pierwszy – To dokładne zaprojektowanie wszystkich instalacji pod kątem: bezpieczeństwa, komfortu, funkcjonalności i oszczędności.

Drugi – To montaż okablowania,dobrze zaprojektowana instalacja pozwoli ci korzystać z podstawowych funkcji,bez konieczności montażu automatyki.

Trzeci – To montaż automatyki,ty decydujesz ile środków chcesz przeznaczyć na rozbudowanie swojego ekosystemu i w jakim czasie zakończysz inwestycję.

Czwarty – To uruchomienie i konfiguracja systemu inteligentnego domu.

Piąty – to przeszkolenie w obsłudze automatyki wszystkich domowników.

Jeżeli masz pytania na temat inteligentnej automatyki budynkowej zadzwoń ☎️ 793 571 675 chętnie udzielimy ci fachowej odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania.

.